Już niedługo premiera nowej konsoli PS5

Jeszcze w roku 2019 miały paść zapowiedzi, że w 2020 roku Sony ukaże fanom swoją najmłodszą produkcję - PlayStation 5. W tej chwili wśród graczy w dalszym ciągu modna jest poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią miało być mniejsze. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli najwyższej generacji, przez co gracze z niecierpliwością czekają.

Najnowsze zastosowania technologiczne w PlayStation 5

Japońska firma Sony wielokrotnie udowadniała, że okazuje się innowatorem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zadziwić fanów. PS4 postawiła bardzo wysoko poprzeczkę innym firmom na rynku - wszystko dzięki zupełnie innowacyjnej jakości, której do tej pory nie zaoferowała inna marka. Naprawdę wyczulone DualShocki, gry najnowszej generacji, grafika - klienci oczywiście docenili te wspomniane atrakcje oraz przez to teraz PlayStation4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Jednak na starcie ukazały się niewielkie problemy - firma Sony zamierzała podnieść różnego rodzaju technologie (co finalnie wyszło), ale premiera i wcześniejsze zaprezentowanie PlayStation 4 wzbudziły mieszane emocje. Graczom, którzy byli zapoznani z rewolucyjną konsolą PS3, niekoniecznie odpowiadały na przykład kontrolery, bo na starcie wydawało się, że są naprawdę niekomfortowe w użyciu. W definitywnej wersji DualShocki przybrały nieco podmienioną formę, aczkolwiek kłopotem została pierwsza wersja konsoli PlayStation 4. PS4 nadmiernie przegrzewała się, sprzęt był w stanie również samodzielnie wyłączać się.

Rzecz jasna po zażaleniach graczy oraz poprawach wdrażanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko firma Sony podąża w prawidłową stronę, a sama konsola do gier posiada miano legendy. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo graczy wspomina wysoce ciepło.

PlayStation 5 - jak zaprezentuje się na tle innych?

Z pewnością każdy człowiek czy fan świeżynek technologicznych ze zniecierpliwieniem czeka na pojawienie się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony powiedziała, iż gierki znane z PS4 ruszą na nowszej konsoli (lecz nie podziała odwrotnie, co licznym osobom się nie spodobało). Słychać już teraz pierwsze teorie o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - mówi się, że Sony nie wyrabia się z produkowaniem, choć nie można mieć pewności, czy nie są to tylko fałszywe pomówienia. W necie ukazują się się następne informacje też o tym, iż PlayStation 5 może mieć podobno kłopot z rozdzielczością 4k. Aczkolwiek i tutaj pewne nie jest, co jest prawdziwe. Szczegółów dowiemy się w chwili premiery, tj. 19 listopada roku 2020.

Zostaw komentarz